2002

XIX Piesza Pielgrzymka  4 – 12 sierpnia 2002 r.

Wymarsz na pielgrzymi szlak poprzedziła Msza Święta celebrowana przez Pasterza Diecezji  ks. bpa Wacława Świerzawskiego.

Tegorocznej pielgrzymce patronuje hasło „Maryjo, pomóż poznać Chrystusa”.

W drogę na Jasną Górę wyruszyli wierni w bardzo różnym wieku. Najmłodszy pielgrzym to Luiza mająca 4 latka z kolei najstarszym pielgrzymem była  Maria 86 lat.

Na trasie pielgrzymki w Krasicach odwiedził pielgrzymów ks. bp Edward Frankowski, który również przewodniczył Mszy Świętej sprawowanej za śp. Zbigniewa Cieplińskiego zmarłego tragicznie, który pielgrzymował w pielgrzymce kilkanaście lat najpierw jako fotograf pielgrzymki, a następnie jako kierowca zaopatrzenia.

XIX Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę poprowadził już po raz piąty ks. Jerzy Bisztyga.

Księża Przewodnicy:

  • Grupa 1 –  ks. Sławomir Machowski
  • Grupa 2 –  ks. Marek Wilk
  • Grupa 3 –  ks. Leszek Wiech

Lider pielgrzymki: Andrzej Gach
Kwatermistrz: Marek Bisztyga
Techniczny: Andrzej Anwajler
Lekarze:

  • dr Przemysław Płaza
  • dr Sylwia Mądra
  • dr Krystyna Paciura

Video filmowanie: Wiesław Polit

Księża uczestniczący w pielgrzymce:

  • Ks. Jerzy Bisztyga
  • Ks. Jerzy Lewiński
  • Ks. Sławomir Machowski
  • Ks. Marek Wilk
  • Ks. Leszek Wiech
  • Ks. Marek Kumór

Franciszkańskiego ducha zakonnego wnosiły siostry zakonne:

  • s. Monika
  • s. Wiktoria
  • s. Dorota
  • s. Aneta
  • s. Bożena

Służba Zdrowia:

  • Barbara Palacz
  • Katarzyna Zając
  • Katarzyna Stąpór
  • Zofia Czarnecka
  • Barbara Madera
  • Ewa Stec
  • Anna Borycka
  • Leokadia Zwolińska
  • Helena Szymula
  • Elżbieta Dywan
  • Magdalena Wtorek

Służba Porządkowa:

Grupa 1

  • Adam Kasprzycki – lider
  • Andrzej Anwajler
  • Mariusz Gach
  • Paweł Wódz
  • Marcin Wyka
  • Rafał Chmura
  • Grzegorz Drab
  • Agata Góralska

Grupa 2

  • Łukasz Dziewulski – lider
  • Marcin Kędzierski
  • Piotr Seremak
  • Marek Dziuba
  • Artur Jachimowski
  • Krzysztof Augustyński
  • Krzysztof Cieślak
  • Paweł Słowik

Grupa 3

  • Łukasz Borzęcki – lider
  • Łukasz Wtorek
  • Przemysław Strychalski
  • Tomasz Toporowski
  • Dawid Lidwa