1985

II Piesza Pielgrzymka 5 – 13 sierpnia 1985 r.

Drugą Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę poprowadził jak w roku ubiegłym ks. Jerzy Karbownik.

5 sierpnia o godz. 8.00 ks. bp Stanisław Sygnet w bazylice katedralnej odprawił Mszę Świętą na rozpoczęcie pielgrzymki a o godz. 10.00 wyruszył wraz z pielgrzymami na pątniczy szlak. Grupa z Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechała do Sandomierza pociągiem już 4 sierpnia i od stacji PKP w Sandomierzu do kościoła św. Józefa przyszła pieszo gdzie powitał ich ks. bp Stanisław Sygnet. Natomiast parafianie św. Józefa podjęli ich na nocleg.

Stałym wydarzeniem tej pielgrzymki było złożenie kwiatów pod krzyżem we Włoszczowie. Pielgrzymi podkreślili przez to swoją solidarność z młodzieżą, która broniła krzyży w dniach 03 – 16 grudnia 1984 r. zdjętych z sal lekcyjnych Zespołu Szkół Zawodowych.

Pielgrzymka głęboko utkwiła wszystkim w pamięci także z powodu ulewnego deszczu jaki padał  przez cztery dni nieustannie.

W tym roku grupę sandomierską poprowadził Ks. Zygmunt Niewadzi a wspomagał go ks. Jerzy Lewiński i ks. Kazimierz Skawiński, który odpowiedzialny był za akcję powołaniową. Grupę ostrowiecką poprowadził ks. Jacek Beksiński.
Kwatermistrzem pielgrzymki był Leszek Krakowiak a liderem głównym Sławek Mazur.